Team Results

2010 Award Stand Photos

2010 Kansas Tournament of Champions Individual Results

6U/37 1 Monte Guerrero Boos School
6U/37 2 Jarret Patton Boos School
6U/37 3 Jimmy Guerrero Ulysses WC
6U/37 4 Nick Treaster Newton
6U/37 5 Noah Doud Goddard WC
6U/37 6 Josiah Ball Great Bend
         
6U/40 1 Jake Stanton Caney Wardogs
6U/40 2 Levi Buckridge Emporia Kids Wrestling
6U/40 3 Jayden Fletcher Jackson Co. WC
6U/40 4 Colby Schreiner Goddard WC
6U/40 5 Troy Allen Derby
6U/40 6 Trenton Hodges Salina
         
6U/43 1 Trent Clements SEK Jr. Comets
6U/43 2 Luke Porter Derby
6U/43 3 Devon Weber Pratt WC
6U/43 4 Quentin Pauda Ulysses WC
6U/43 5 Kamden Honeycutt Maize
6U/43 6 Grayden Jackson Manhattan Optimists
         
6U/46 1 Trig Tennant Ark City Takedown
6U/46 2 Austin Fager Blue Thunder
6U/46 3 Bishop Murray Blue Thunder
6U/46 4 Jerrdon Fisher Kansas Young Guns
6U/46 5 Cruz Lara Bonner Springs WC
6U/46 6 T.J. Blancarte Linn Co. Twisters
         
6U/49 1 Kael Pappan Ark City Takedown
6U/49 2 Korbin Shepherd Mo West
6U/49 3 Dylan Roush Blue Thunder
6U/49 4 Fenton Brozek Gray Co. WC
6U/49 5 Chance Holmgren Boos School
6U/49 6 Bowan Murray Blue Thunder
         
6U/52 1 Cason Lindsey Derby
6U/52 2 Cael Moses Brawlers
6U/52 3 Wayne Joint Junction City
6U/52 4 Colby Pivarnik Maize
6U/52 5 Nathan Bowen Boos School
6U/52 6 Logan Davidson Goddard WC
         
6U/55 1 Jared Simma Cougars WC
6U/55 2 Hunter Schroeder Con-Kids
6U/55 3 Dawson Zenger Manhattan Optimists
6U/55 4 Kale Wheeler Scott City
6U/55 5 Caeden Heydenreich UMS
6U/55 6 Judah Gravitt Lees Summit WC
         
6U/58 1 Cayleb Atkins Kansas Young Guns
6U/58 2 Marccus Wallace Manhattan Optimists
6U/58 3 Jace Fisher Kansas Young Guns
6U/58 4 Luke Pringle Mill Valley
6U/58 5 Brennan Shelman Blue Thunder
6U/58 6 Mikyn Hamlin Hugoton WC
         
6U/61-64 1 Isaac Evans Andover Jaguars
6U/61-64 2 Ben Wiedenmann Louisburg KWC
6U/61-64 3 Maximus Shannon Winfield
6U/61-64 4 Ryan Henderson Hutchinson
6U/61-64 5 Keyon Baccus Ottawa Co. WC
6U/61-64 6 James Storment Team Lightning
         
6U/67-70 1 Ethan Garate Emporia Kids Wrestling
6U/67-70 2 Cole Knappen Mill Valley
6U/67-70 3 Keegan McDonald Clay County
6U/67-70 4 Jimmy Williams Salina
6U/67-70 5 Ryan Schaeffer Northeast Knights
         
6U/73 1 Isaiah Gittrich NW Jr. Grizzlies
6U/73 2 Ethan Alquist Clay County
6U/73 3 George Hervey TOHK
6U/73 4 Garren Goodner SEK Jr. Comets
         
6U/HWT 1 Dylan Miller Paola
6U/HWT 2 Nolan Parker Mission Valley
8U/40-43 1 Caleb Pavlacka Brawlers
8U/40-43 2 Blake Olmsted Salina
8U/40-43 3 Kai Allen Silver Lake
8U/40-43 4 Cameron Goodrich Northland WC
8U/40-43 5 Cade Holtzen Louisburg KWC
8U/40-43 6 Brett Hollinger Paola
         
8U/46 1 Kale McCracken Boos School
8U/46 2 Rhett Edmonson Salina
8U/46 3 Jordan Zimmerman Hays WC
8U/46 4 Dallas Koelzer Olathe South
8U/46 5 Preston Martin Paola
8U/46 6 Silas Pineda Greater Gold-GC
         
8U/49 1 Devon Walker SEK Jr. Comets
8U/49 2 Cayden Hughbanks Maize
8U/49 3 Hunter Bindi Linn Co. Twisters
8U/49 4 Stephan Baldwin Russell WC
8U/49 5 Colton Shoemaker Smith County WC
8U/49 6 Landon Crews MAC
         
8U/52 1 Adam Davis East Kansas
8U/52 2 Jeremiah Reno Victory Wrestling
8U/52 3 Dayne Holmgren Boos School
8U/52 4 Taygen Fletcher Jackson Co. WC
8U/52 5 Will Stroda Abilene WC
8U/52 6 Drew Bollinger East Kansas
         
8U/55 1 Parker Schrater Valley Center
8U/55 2 Cade Miller Team Lightning
8U/55 3 Seth Doud Goddard WC
8U/55 4 Chevy Sartin Ark City Takedown
8U/55 5 Logan Elbrader Paola
8U/55 6 Keegan Slyter Paola
         
8U/58 1 Luke Richard Manhattan Optimists
8U/58 2 Bret Minor Louisburg KWC
8U/58 3 Sion Audrain Greater Gold-GC
8U/58 4 Tyler Allen Derby
8U/58 5 Grant Treaster Newton
8U/58 6 Cauy Walace Greater Gold-GC
         
8U/61 1 Jacoby Ormsby Derby
8U/61 2 Darryl Rylant SEK Jr. Comets
8U/61 3 Adler Pierson Manhattan Optimists
8U/61 4 Trey Safford Team Central-PH
8U/61 5 Drake Mills East Kansas
8U/61 6 Garren Jackson Manhattan Optimists
         
8U/64 1 Cade Lindsey Derby
8U/64 2 Kamden Brownlee Sabetha WC
8U/64 3 Ryan Murphy Maize
8U/64 4 Haleigh Harper Manhattan Optimists
8U/64 5 Kyle Haas NW Jr. Grizzlies
8U/64 6 Jordan Lehman Salina
         
8U/67 1 Brycen Schroeder Team Haysville
8U/67 2 Greyden Penner Victory Wrestling
8U/67 3 Korbin Riedel Tonganoxie
8U/67 4 Seth Bugner Brawlers
8U/67 5 Bubba Wilson Manhattan Optimists
8U/67 6 Dagen Goodner SEK Jr. Comets
         
8U/70 1 Dayton Porsch Hoxie WC
8U/70 2 Montez Robinson Ark City Takedown
8U/70 3 Gabe Spexarth Goddard WC
8U/70 4 Luke Bowen Boos School
8U/70 5 Brendan Young Lincoln Co.
8U/70 6 Gavin Cullor Linn Co. Twisters
         
8U/73 1 Troy Fisher Kansas Young Guns
8U/73 2 Hayden Miller Renegade WC
8U/73 3 Luke Johnson NW Jr. Grizzlies
8U/73 4 Dawson Dick Northeast Knights
8U/73 5 Tayton Weeter Goodland
8U/73 6 Dan Whitehead Rossville WC
         
8U/76 1 Cade Lautt East Kansas
8U/76 2 Kade Miller Osborne Co.
8U/76 3 Michael Waggoner Manhattan Optimists
8U/76 4 Joseph Whalen Boos School
8U/76 5 Dax Hopp Smoky Valley
8U/76 6 Elijah Castillo Cougars WC
         
8u/80 1 Dylan Newton Gray Co. WC
8u/80 2 Jackson Hartley Team Haysville
8u/80 3 Rudy Rodriguez Salina
8u/80 4 Andrew Garcia Greater Gold-GC
8u/80 5 Hayden McArthur Bonner Springs WC
8u/80 6 Zachary Gonzales UMS
         
8U/88 1 Wyatt Hendrickson Newton
8U/88 2 Taylon Peters Salina
8U/88 3 Mateo Martinez Boos School
8U/88 4 Tucker Branum Colby WC
8U/88 5 Deston Miller Team Lightning
8U/88 6 Tryston Jochems Con-Kids
         
8U/95 1 Quinton Hicks Clearwater YWC
8U/95 2 Colton Warner Maize
8U/95 3 Trenton Willert Goddard WC
8U/95 4 Alex Perkins MAC
8U/95 5 Kale Mog Hutchinson
8U/95 6 Othoniel Cruz Liberal WC
         
8u/110 1 Chris Turner Andover Jr.
8u/110 2 Cole Butts Salina
8u/110 3 Ethan Shuman Thunderbird WC
8u/110 4 Jordan Torrez Burlington
8u/110 5 Cauy Thomas Chaparral
8u/110 6 Carson Ukele Sabetha WC
         
8U/HWT 1 Logan McDonald Clay County
8U/HWT 2 Marcus Hicks NW Jr. Grizzlies
8U/HWT 3 Leek Dalton Emporia Kids Wrestling
10U/52 1 Cagen Wallace Greater Gold-GC
10U/52 2 Michael Spangler Boos School
10U/52 3 Logan Pirl Goddard WC
10U/52 4 Dawson Podlena Jr. Vikings
10U/52 5 Alec Ngo Con-Kids
         
10U/55 1 Zane Stanton Caney Wardogs
10U/55 2 Brooks Caro Boos School
10U/55 3 Jace Koelzer Olathe South
10U/55 4 Gabe Buckbee Ark City Takedown
10U/55 5 Logan Roether Junction City
10U/55 6 Braiden Lynn Colby WC
         
10U/58 1 Derek Bollinger East Kansas
10U/58 2 Brian Gates Team Lightning
10U/58 3 Corbin Nirschl Bonner Springs WC
10U/58 4 Max Bazan Junction City
         
10U/61 1 Boo Dryden Boos School
10U/61 2 Mason Turner SEK Jr. Comets
10U/61 3 Jake Beeson Ark City Takedown
10U/61 4 Kesean Deshazer TOHK
10U/61 5 Tanner Hitchcock Pittsburg WC
10U/61 6 Cody Phippen East Kansas
         
10U/64 1 Tate Steele Team Tiger WC
10U/64 2 Connor Ward East Kansas
10U/64 3 Dylan Gowin East Kansas
10U/64 4 Conner Brown Purler Ultimate
10U/64 5 Easton Schroeder Team Haysville
10U/64 6 Jared Parenti Ottawa Mat Masters
         
10U/67 1 Will Spexarth Goddard WC
10U/67 2 Caleb Bartel Goddard WC
10U/67 3 Carter Guyer Andover Jaguars
10U/67 4 Adam Ayala WWC
10U/67 5 Jack Thomas Scott City
10U/67 6 Connor Greig East Kansas
         
10U/70 1 Jarret Jurgens Greater Gold-GC
10U/70 2 Dalton Dultmeier Silver Lake
10U/70 3 Stone Mendez Kearney MatCats
10U/70 4 Chase Reynolds UMS
10U/70 5 Tyler Cunningham Team GI
10U/70 6 Idris Elias Derby
         
10u/73 1 Jon Trowbridge Purler Ultimate
10u/73 2 Logan Treaster Newton
10U/73 3 Anthony Scantlin Mulvane Jr.
10U/73 4 Kendall Frame Goddard WC
10U/73 5 Wyatt Hayes Scott City
10U/73 6 Brody Roberson Newton
         
10U/76 1 Nick Lucas Great Bend
10U/76 2 Sam Kissane Maize
10U/76 3 Bret Heil Mo West
10U/76 4 Trey Hoerner Abilene WC
10U/76 5 Blaine Wood Andover Jaguars
10U/76 6 Allen Morabito Salina
         
10U/79 1 Trevar Bigelow Husker Elite
10U/79 2 Aaron Brown WWC
10U/79 3 Andrew Johnson NW Jr. Grizzlies
10U/79 4 Collen Divers Mo West
10U/79 5 Zach Schellhase Herington
10U/79 6 Kameron Frame Goddard WC
         
10U/82 1 Dacota Motter Andover Jaguars
10U/82 2 Chance Rodriguez Greater Gold-GC
10U/82 3 Jalin Harper Manhattan Optimists
10U/82 4 Joshua Seabolt Gray Co. WC
10U/82 5 Drew Ernsdorff Cougars WC
10U/82 6 Devon Asebedo Gray Co. WC
         
10U/85 1 Hunter Shelton Victory Wrestling
10U/85 2 Joel Green Stockton WC
10U/85 3 Isaiah Luellen Rossville WC
10U/85 4 Terrell Garraway East Kansas
10U/85 5 Cal Bloomfield Indy WC
         
10U/90 1 Clay Lautt East Kansas
10U/90 2 Kelton Suchy Russell WC
10U/90 3 Gage Gottschalk Carroll Jr.
10U/90 4 Austin Golden Smoky Valley
10U/90 5 Sammy Cokeley East Kansas
10U/90 6 Shawn Kavadas Mo West
         
10U/95 1 Cameron Hughbanks Maize
10U/95 2 Michael Stack STA
10U/95 3 Kevin Mills WWC
10U/95 4 Zephry Killham Manhattan Optimists
10U/95 5 Daniel Butler Leavenworth Co.
10U/95 6 Rope Dorman Con-Kids
         
10U/100 1 Scout Lee SEK Jr. Comets
10U/100 2 Kasdon Arehart Boos School
10U/100 3 Jacob Jenkins Chaparral
10U/100 4 Sam Leota Mo West
10U/100 5 Cale Davidson Goddard WC
10U/100 6 Justin Plante Plainville WC
         
10U/110 1 Robert Garcia Carroll Jr.
10U/110 2 Dayton Driskill Derby
10U/110 3 Spencer Tracy Team Haysville
10U/110 4 Hunter Christensen Manhattan Optimists
10U/110 5 Derek Naegele Osborne Co.
10U/110 6 Kyler Tannahill Ogdens Outlaws
         
10U/120 1 Anthony Capul Brawlers
10U/120 2 Willie Wilkerson Plainville WC
10U/120 3 Trai Warburton Bonner Springs WC
10U/120 4 Chris Boman Liberal WC
10U/120 5 Selena Sparks Emporia Kids Wrestling
10U/120 6 Heath Knopp Jr. Vikings
         
10U/130 1 Ali'i Loyola Mo West
10U/130 2 Tanner Sutton Turner WC
10U/130 3 Zach Bowen Team Haysville
10U/130 4 Michael Mar Salina
10U/130 5 Lucas Taylor Colby WC
10U/130 6 Clayton Duivendoorden Carroll Jr.
         
10U/150 1 Mason Koechner Louisburg KWC
10U/150 2 Jake Heit Jr. Vikings
10U/150 3 Seth Stroble Indy WC
10U/150 4 Brady Helton Carroll Jr.
10U/150 5 David Reed East Kansas
10U/150 6 Chandler Wetz Gray Co. WC
         
10U/HWT 1 Patrick Lee TOHK
10U/HWT 2 Kevin Nichols Lawrence Coyotes
10U/HWT 3 Taye Washington Hoxie WC
10U/HWT 4 Robert King Wichita Aztecas
10U/HWT 5 Russell Vanden Broeder Con-Kids
10U/HWT 6 Kody Hurla Rossville WC
12U/64 1 Tanner Smith Derby
12U/64 2 Dayton Miller Nevada Tiger Pit
12U/64 3 Holden Butler Wellington WC
12U/64 4 Zack Tucker Scott City
12U/64 5 Will Whitiker Purler Ultimate
         
12U/68 1 Christian Bowen Brawlers
12U/68 2 Tucker Schreiner Team Purler Academy
12U/68 3 Skylar Johnson Norton WC
12U/68 4 J.P. Gallegos UMS
12U/68 5 Nathan Endreshak Salina
12U/68 6 Austin Frakes Jr. Vikings
         
12U/72 1 Braden Dipman Brawlers
12U/72 2 Curtis Burnett Indy WC
12U/72 3 Rylan Kasitz Maize
12U/72 4 Case Pemberton Linn Co. Twisters
12U/72 5 Stephen Tujague STA
12U/72 6 Bryce Garcia Brawlers
         
12U/76 1 Michael Prieto Greater Gold-GC
12U/76 2 Cole Moses Brawlers
12U/76 3 Tyler Price Jackson Co. WC
12U/76 4 Alex Cavanaugh Silver Lake
12U/76 5 Cameron Williams Lincoln WC
12U/76 6 Marc Guerrero Boos School
         
12U/80 1 Dakota Rodd Brawlers
12U/80 2 Sam Hampton Mo West
12U/80 3 Tyler Hensley Frontenac WC
12U/80 4 Thomas Lisher Baldwin
12U/80 5 Carter Behler Purler Ultimate
12U/80 6 Austin Hanson Mo West
         
12U/84 1 Sean Deshazer TOHK
12U/84 2 Jake Bazan Junction City
12U/84 3 Haegan Schaefer Silver Lake
12U/84 4 Garrett Whitson Emporia Kids Wrestling
12U/84 5 Jesse Jeffries Mo West
12U/84 6 Jonathan Ball Great Bend
         
12U/88 1 Landon Wood Brawlers
12U/88 2 Keegan McCormick Mo West
12U/88 3 Doug Newcomb East Kansas
12U/88 4 James Jurgens Greater Gold-GC
12U/88 5 Branson Sandoval Greater Gold-GC
12U/88 6 Billy Barnett Winfield
         
12U/92 1 Kendall Biddle Winfield
12U/92 2 Tristan Star Sunflower WC
12U/92 3 Colton Stalford Caney Wardogs
12U/92 4 Armond McCray TOHK
12U/92 5 Jordan Mead Indy WC
12U/92 6 Corey Wertz WaKeeney
         
12U/96 1 Trevor Smith Winfield
12U/96 2 Brett Moon Brawlers
12U/96 3 Nick Haug Purler Ultimate
12U/96 4 Dawson Sandoval Greater Gold-GC
12U/96 5 Caleb Crabtree Victory Wrestling
12U/96 6 Dusty Bammes Jr. Vikings
         
12U/100 1 Isaac Luellen Rossville WC
12U/100 2 Conner Lamphier Mo West
12U/100 3 Lucas Lovvorn Jackson Co. WC
12U/100 4 Willy Dieckman East Kansas
12U/100 5 Dalton Peters Salina
12U/100 6 Carter Wessling Beloit WC
         
12U/105 1 Tyler Harris East Kansas
12U/105 2 Samuel Carver Ottawa Mat Masters
12U/105 3 Maverick Griffin Mat Rat WC
12U/105 4 Alan Clothier Sunflower WC
12U/105 5 Clay Weil Dodge City Wranglers
12U/105 6 Austin Cook Smoky Valley
         
12U/110 1 Tyler Schriner Team GI
12U/110 2 Leslie Pruiff TOHK
12U/110 3 Downey Wood Junction City
12U/110 4 Curtis Rylant SEK Jr. Comets
12U/110 5 Dylan Housworth Goddard WC
12U/110 6 Kendall Jeffers Burlington
         
12U/115 1 Taylor Watkins Spider Monkey WC
12U/115 2 Greg Tooley St. Marys WC
12U/115 3 Brett Woodruff Goddard WC
12U/115 4 Dante Todd Team GI
12U/115 5 Braydon Delzeit Hays WC
12U/115 6 Jackson Helvey Salina
         
12U/120 1 Shane Brock Carroll Jr.
12U/120 2 Cordell Dunlop Linn Co. Twisters
12U/120 3 Ethan Deterding Hays WC
12U/120 4 Austin Hardiman Mat Rat WC
12U/120 5 Christian Rivas Great Bend
12U/120 6 Seth Wolf Tonganoxie
         
12u/130 1 Patrick Dempsey Beatrice WC
12u/130 2 Jeryl Denton Junction City
12u/130 3 Asher Huseman Tonganoxie
12u/130 4 Brennan Moser St. Marys WC
12u/130 5 Mason Baum Jackson Co. WC
12u/130 6 Braden Best Mat Rat WC
         
12U/140 1 Matt Pratt East Kansas
12U/140 2 Vincent John East Kansas
12U/140 3 Saul Ortiz Wolfpack WC
12U/140 4 Josh Miller De Soto
12U/140 5 Nick Nolting Carroll Jr.
12U/140 6 Cole Trent Dodge City Wranglers
         
12U/150 1 Nick Nece WWC
12U/150 2 Jacob Green Norton WC
12U/150 3 Hayden Perry Emporia Kids Wrestling
12U/150 4 Cole Johnson Cougars WC
12U/150 5 Michael McMullin Salina
         
12U/165 1 Noah Ornealas Newton
12U/165 2 Parker Hartely Team Haysville
12U/165 3 Alexis Carrasco Burlington
12U/165 4 Drew House Goodland
12U/165 5 Brandon Magazine Salina
12U/165 6 Braden Higdon Stockton WC
         
12U/215 1 Ethan Gustus Caney Wardogs
12U/215 2 Jared Plante Plainville WC
12U/215 3 Hunter Knopp Jr. Vikings
         
12U/HWT 1 Diego Maravilla Ulysses WC
12U/HWT 2 Brix Brickey Smoky Valley
12U/HWT 3 Jason Zook Abilene WC
12U/HWT 4 Ricardo Roman Great Bend
12U/HWT 5 Aaron Walker Frontenac WC
12U/HWT 6 Devin Stubbs Mat Rat WC
14U/75-80 1 Dante Rodriguez Team Rodco
14U/75-80 2 Matthew Barmann Victory Wrestling
14U/75-80 3 Ben Safford Team Central-PH
14U/75-80 4 Cannon Trester Victory Wrestling
14U/75-80 5 Cameron Wells Victory Wrestling
14U/75-80 6 Masen McCracken Boos School
         
14u/85 1 Tyler Mies Brawlers
14u/85 2 Parker Howell WWC
14U/85 3 J.D. Allington Lincoln WC
14U/85 4 Ryan DesLauriers Great Bend
14U/85 5 Dylan Priddy Silver Lake
14U/85 6 Caleb Hecker Hays WC
         
14U/90 1 Luke Henes STA
14U/90 2 Gabe Gooch STA
14U/90 3 Jonathan Melton Victory Wrestling
14U/90 4 Kian Clemens Manhattan Elite
14U/90 5 Max Detwiler Emporia Kids Wrestling
14U/90 6 Tyler Irwin Salina
         
14U/95 1 PJ Cheney East Kansas
14U/95 2 Brandon Ball Great Bend
14U/95 3 Kaleb Konitzer Linn Co. Twisters
14U/95 4 Jacob Eastwood Team GI
14U/95 5 Dylan Eck Brawlers
14U/95 6 Jake Elbrader Paola
         
14U/100 1 William Holland Linn Co. Twisters
14U/100 2 Austin Spencer Great Bend
14U/100 3 Blaine Wertz WaKeeney
14U/100 4 Devonte Smith TOHK
14U/100 5 Branson Addington Norton WC
14U/100 6 Dwight Seipel Chaparral
         
14U/105 1 Zak Hensley Spider Monkey WC
14U/105 2 Dylan Brazell Wolfpack WC
14U/105 3 Zakk Hollands Effingham WC
14U/105 4 Zack Hoskins STA
14U/105 5 Zack Schridde Great Bend
14U/105 6 Patrick Burrus WWC
         
14U/110 1 Isaac Dulgarian Paola
14U/110 2 Luke McGregor Team GI
14U/110 3 Jacob Mills WWC
14U/110 4 KC Sparks Emporia Kids Wrestling
14U/110 5 Dylan Stroot Clearwater YWC
14U/110 6 Austin Tanner Junction City
         
14U/115 1 Greg Burley Great Bend
14U/115 2 Josh Mullins Manhattan Elite
14U/115 3 Clayton Himpel East Kansas
14U/115 4 Kade Sander Great Bend
14U/115 5 Andrew Rojas Team GI
14U/115 6 John McNabb Salina
         
14U/120 1 Brogan Humphrey Collinsville Cardinals
14U/120 2 Jake Ellis Mill Valley
14U/120 3 Jacob Durossette Ft. Scott
14U/120 4 Riley Thomas Baldwin
14U/120 5 Andrew Tujague STA
14U/120 6 Billy Thompson Team GI
         
14U/125 1 Bryce Mercer Victory Wrestling
14U/125 2 Chase Reis Team GI
14U/125 3 Ben Ewing East Kansas
14U/125 4 Andy Perez Ulysses WC
14U/125 5 Tyler Watts Beloit WC
14U/125 6 Cody Lytle Great Bend
         
14U/130 1 Dustin Williams East Kansas
14U/130 2 Chance Helmick Beatrice WC
14U/130 3 Tyler Brown Victory Wrestling
14U/130 4 Kristian Posey Junction City
14U/130 5 Warren Kropp Greater Gold-GC
14U/130 6 Joseph Wolf Tonganoxie
         
14U/135 1 Preston Weigel Hays WC
14U/135 2 Hunter Poteet Crete WC
14U/135 3 Tagen Lambotte Rossville WC
14U/135 4 Grady Ware Clay County
14U/135 5 Ryan Bellinger Sunflower WC
14U/135 6 Braedan Lockhart Silver Lake
         
14U/140 1 Chris Adler Greater Gold-GC
14U/140 2 Baldo Torres Ulysses WC
14U/140 3 Nick Wuthnow Salina
14U/140 4 Stephan Struzzo De Soto
14U/140 5 Willie Godfrey Great Bend
14U/140 6 Caleb Parenti Ottawa Mat Masters
         
14U/145 1 Will Schany Blair
14U/145 2 Trent Salsbury East Kansas Storm
14U/145 3 Spencer Bird Smoky Valley
14U/145 4 Erin Gaither NW Jr. Grizzlies
14U/145 5 Dallas Ernsdorff Cougars WC
14U/145 6 Joe Lindenberger Great Bend
         
14U/150 1 Allen Tracy Team Haysville
14U/150 2 Tyler Bouasanouvong Salina
14U/150 3 Kaleb Grimsley Central Heights
14U/150 4 Kiowa Higdon Hays WC
14U/150 5 Demarieo Dixon TOHK
         
14U/155-160 1 Gavin Grater Clay County
14U/155-160 2 Drake Ewing Jackson Co. WC
14U/155-160 3 Otto Orosco Ulysses WC
14U/155-160 4 Lee Koch Ottawa Mat Masters
14U/155-160 5 David Fox Oneill Leprechauns
14U/155-160 6 Trenton Willis Hays WC
         
14u/165 1 Justin Scott Team Tiger WC
14u/165 2 Kyle Huck Olathe East
14u/165 3 Kyle Marks Con-Kids
14u/165 4 Justin Henry Great Bend
         
14U/175 1 Skyler Hittle Con-Kids
14U/175 2 Darick Jones NW Jr. Grizzlies
14U/175 3 Marcus Todd Team GI
14U/175 4 Jesse Correll Vermillion Valley WC
         
14U/205 1 Caleb Franklin Wichita North
14U/205 2 Mario Galvan Cougars WC
14U/205 3 Gus Farthing Burlington
14U/205 4 Jay-Jay Jones Salina
14U/205 5 Elijah Scharp Blue Thunder
14U/205 6 Zach Thurlow Clay County
14U/HWT 1 Keyen Braughton Victory Wrestling
14U/HWT 2 Tyson Toelkes Thunderbird WC
14U/HWT 3 Cory Ehrlich Hays WC
14U/HWT 4 Aaron Davis Blue Thunder
14U/HWT 5 Jason Wulfkuhle Thunderbird WC
14U/HWT 6 Zachary Crick Gray Co. WC